Avaxnet
تقسیم بندی گوشیهای سامسونگ سری دوم agere یا trident - نسخه قابل چاپ

+- Avaxnet (http://www.avaxnet.com)
+-- انجمن: موبایل (/forum-8.html)
+--- انجمن: بخش سامسونگ (/forum-12.html)
+---- انجمن: مقاله های آموزشی سامسونگ (/forum-75.html)
+---- موضوع: تقسیم بندی گوشیهای سامسونگ سری دوم agere یا trident (/thread-36843.html)تقسیم بندی گوشیهای سامسونگ سری دوم agere یا trident - moonlover - Tuesday 17 August 2010 05:33

 تقسیم بندی گوشیهای سامسونگ سری دوم agere یا trident
سری دوم agere یا trident

Baud Rate:این قسمت مربوط به سرعت فلش کردن گوشی می باشد.


PlatForm: این قسمت هم به دو بخش تقسیم می شود:

USB Mode:در این حالت باکس گوشی را از روی کام یو اس بی شناخته شده بر روی کامپیوتر شناسایی می کند.(برای رفتن گوشی به حالت بوت یا دانلودر از کلید ٌPWR+* , PWR+9 می توانید استفاده کنید)

Defalut: در این حالت باکس گوشی را از محل اتصال به باکس شناسایی می کند.این حالت بهترین انتخاب برای اتصال گوشی به باکس می باشد.


Write File:در این قسمت باید فایل فلش با پسوند S3,Sre انتخاب شود.

Read file: در این قسمت می توانیم نام و محل فایلی را که قصد خواندن فلش آن را داریم ، انتخاب کنیم.

Differences Only:با فعال كردن گزینه Differences Only ، برنامه بلوكهای آسیب دیده و متفاوت را بین فایل موجود روی گوشی و فایل اصلی فلش شناسایی كرده و فقط اقدام به رایت و جایگزینی ان بلوكها میكند ، در نتیجه با فعال كردن این گزینه افزایش قابل توجهی در سرعت و كاهش در زمان فلش مشاهده میشود.

و البته به نظر میرسد فعال نكردن این گزینه جهت فلش عاقلانه تر باشد

با استفاده از این گزینه, فقط تفاوتهای دیتای فایل فلش و اطلاعاتی كه از قبل روی گوشی وجود داشته است, روی گوشی رایت میشود.
Repair Mode: در واقع كاري شبيه به ايريز كامل گوشي توسط فايل ايريز در گوشيهاي نوكيا را انجام ميدهد.با فعال كردن اين گزينه برنامه مرحله ايريز را نيز انجام داده و چيپ فلش را قبل از رايت فايلهاي فلش خالي كرده ، قسمتهاي imei , eeprom,nvm را ايريز ميكند. به همين دليل اغلب بعد از فلش با اين گزينه نياز به رايت eeprom و ترميم سريال است. اغلب از اين گزينه جهت رفع مشكل network گوشي ، هنگ كردن و ريست كردن گوشي استفاده ميشود.

ضمنا" اضافه شدن زبان فارسی حتی در حالیكه فایل فلش فارسی روی ان رایت میشود در تعداد معدودی از گوشیها مشروط به استفاده از گزینه repair mode میباشد.
همانند مدل X210 كه بسیاری از كاربران چون این گزینه را فعال نمیكنند ، زبان فارسی در گوشی اضافه نشده و گمان به اشتباه بودن فایل رایت شده دارند.No Retries:با فعال كردن گزینه No Retries ، اگر برنامه در رایت بلوكهای فایل فلش با مشكلی برخورد كند و به هر دلیلی قادر به رایت نباشد ، دیگر سعی در رایت مجدد نكرده و عملیات را قطع میكند.

واضح است كه انتخاب این گزینه زیاد عاقلانه نیست.

Contents File:گزینه Contents برای مدلهای معدودی وجود دارد كه اكثرا" نیز غیر فعال بوده و قابلیت brows ندارد.

این گزینه و فایل مربوط به آن در واقع كاری همانند فایل CNT در نوكیا و فایل Custom در سونی اریكسون را انجام میدهد كه برای گوشیهایی است كه از تك فایل فلش استفاده میكنند و در حال حاضر تقریبا" بلا استفاده میباشد.

Format File System:با فعال بودن این گزینه قسمت اطلاعات کاربری گوشی فرمت می گردد.این قسمت بیشتر در رده های Agree بکار میرود.(در پاره ای از مواقع زمانی که گوشی به طور کامل فلش می شود ولی پس از روشن شده روی لوگو می ماند ، با فعال بودن این قسمت در حین فلش این مشکل برطرف می گردد.)

Read: توسط این گزینه هم می توانیم فایل فلش گوشی را بخوانیم و در یک فایل ذخیره کنیم.


پس از انتخاب فایل فلش ، با زدن کلید فلش عملیات فلش کردن انجام می گردد.

نکته : اگر در هنگام فلش پش از لود فایل فلش با پیغام Invalid parameters were submitted مواجه شدید،به device manager رفته و کام باکس را به کام کمتر از 20 قرار دهید. اگر در حین فلش دسته Agree phone به این اشکال برخوردید، مجددا" باید کام گوشی را به کام کمتر از 50 قرار دهید.