تولد مدیر جوونی میشا (misha) عزیزه همگی بیاید تو با دست و جیغ و هورا
حسام الدین misha 80 384
کودک جامانده در خودرو جان سپرد
گلایه reeraa 1 25
همین الان تو چه فکری هستی ؟ (16)
moonlover misha 467 4107
ترانه گرافی ( محسن یگانه 2 )
گلایه غزل 7 98
جلسه ایران و کشورهای گروه ۱ + ۵ (تصویری)
onlinelife m@rzieh 3 25
جواب نفر قبلی رو بده واز بعدی سوال کن (39)
گلایه گلایه 357 2740
بحران آب را جدی بگیریم
♥ava♥ ♥ava♥ 1 18
اخبار مذاکرات هسته ای
onlinelife onlinelife 2 31
با آخر اسم نفر قبلی یه اسم بگو...
.elham ♥ava♥ 191 586
خوشحالی یعنی : .... (طنزهای تصویری)
گلایه گلایه 229 1173
تکست کلاب ( عکس نوشته های باحال )
reeraa گلایه 87 702
بیا بنشین.. کمی" تنهایی" دَر کُن ..
گلایه گلایه 970 2718
زن بااس ، مرد بااس ... ( طنز های تصویری )
گلایه گلایه 282 2090
این دهان بستی . . . ( ویژه نامه ماه مبارک رمضان 1436 )
حسام الدین حسام الدین 85 927
گفتگوی آزاد
admin آنابیتا 620 3981
ديدى؟نديدى؟ ( 1 )
m.z آنابیتا 715 844
هستی نیستی (13)
misha آنابیتا 375 1432
خوب زندگی کنیم
saye ♥ava♥ 66 276
عکس از هنر آشپزی آواکسی ها ( زود بیایید بچه ها)
moonlover ♥ava♥ 309 2308
انتخاب اجباری برای نفر بعدی (5)
moonlover آنابیتا 652 1511
نفر قبلی رو توی یک کلمه توصیف کن؟ (1)
مونا آنابیتا 227 496
الان چه حسی داری ؟؟؟با شکلک نشون بده ...(2)
misha onlinelife 98 414
به نظر خودت الان چه رنگی هستی؟
eshgh866 onlinelife 212 819
کودک6ساله در کانال آب در دزفول خفه شد
گلایه گلایه 0 20
200 تن پیاز در دزفول طعمه آتش شد
گلایه گلایه 0 19
سارق لوازم داخل خودرو در بندرعباس به دام پلیس افتاد
گلایه گلایه 0 19
برداشت میلیونی نوه از حساب پدر بزرگ
گلایه گلایه 0 21
خبرنگاران قلابی صداوسیما دستگیر شدند
گلایه گلایه 0 18
شعر و گرافی (یغما گلرویی 2)
رها رها 4 87
شعر و گرافی (شهریار)
رها رها 7 153
حرف حساب
kianoosh kianoosh 76 536
شعر و گرافی (نیلوفر ثانی 3)
رها رها 9 72
شعر و گرافی( سعدی 3 )
رها رها 9 164
گله از معشوق
heyran reeraa 201 774
ترانه گرفی ( گروه چارتار)
گلایه رها 9 172
حرف های تکراری ما
moonlover reeraa 434 2218
شعر و گرافی (فاضل نظری)
رها رها 9 178
اشعار فاضل نظری
گلایه رها 36 299
تهدید اینترنتی برای تفریح
گلایه گلایه 0 25
قتل مرد معتاد در دخمه معتادان
گلایه گلایه 0 24

مزایای پژو 206 تیپ 5زمان کنونی: Tuesday 07 July 2015, 00:29
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: امیر
آخرین ارسال: mohamad009
پاسخ: 12
بازدید: 618
Friday 26 January 2007, 06:59 (آخرین ویرایش در این ارسال: Thursday 26 February 2015 12:06 ، توسط admin.)
1
مزایای پژو 206 تیپ 5
تيپ 5

موتور 1600 16 سوپاپ
110 اسب قدرت
0-100 زير 10 ثانيه.
ترمز جلو ديسکي خنک شونده ترمز عقب ديسکي ترمزهاي 4 کاناله abs.
تهويه اتوماتيک .
آينه هاي برقي داراي گرمکن با قابليت تاشوندگي برقي.
گرمکن آينه عقب.
تمامي شيشه ها برقي شيشه جلو داراي سنسور حساس به مانع.
ايربگ راننده و سرنشين.
پشت سري صندلي عقب.
قابليت تنظيم کاسه چراغ جلو از داخل
سنسور باران (اکثر مدلها)
روشن شدن چراغها به صورت اتوماتيک(اکثر مدلها)
مصرف سوخت 5.3 در جاده تنظيم 6گانه صندلي راننده پخش سي دي کلاريون با 6 باند.
صداگير زير کاپوت و...

شتاب 206تیپ5 دقیقا 9.6 ثانیه است
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Tuesday 27 February 2007, 13:28 (آخرین ویرایش در این ارسال: Thursday 26 February 2015 12:06 ، توسط admin.)
2
RE: مزایای پژو 206 تیپ 5
شک نکن که 206 تیپ 5 بهتر از پارس elx .
پارس elx که چیزی نیست تاز موتور پارس elxکاملا موتور زانتیا روش نیست موتور پارس elx از قسمت سر سیلندر به پایین همون موتور 405 است ولی فقط سر سیلندر این ماشین سرسیلندر زانتیا است اونم 1800 زانتیا.
206تیپ 5 موتور کاملا جدید با کیفیت خوب وقدرت شتاب خوبی است هر چقدر که دوست داری از این ماشین کار بگیر انگار نه انگار. این موتور نرمیش مثل زانتیاست ترمز و کلاچ هیدرولیکی و الکترونیکی بسیار نرم من خودم 206تیپ 5 با elx امتحان کردم پارس elx یک اشکالی که داره این است که گیر بکسش همون گیر بکس 405 با همون ضریب دنده است من از تعدادی که elx دارن پورسیدم اوناهم در سرعت های بالا گله داشتند این گیربکس اثلا به درد این ماشین با این موتور 110 اسب بخاری نمیخوری طراحی این گیربکس وضریب دنده برای GLX 97اسب بخاری است بگزریم.
امکانات 206 تیپ 5 خیلی کامل تر از پارس elx .
من امکاناتی که در 206 تیپ 5 است ولی در پارس elx نیست رو براتون میگم:
ایر کاندیشن(تهویه اتوماتیک)ایربگ(کیسه ایمنی هوا)آینه ها در 206 به صورت برقی جمع میشود-شیشه های جلو 206به سنسوری مجهز است که اگر با مانعی بر خورد کند بر میگردد
موتور 206تیپ5:
تعداد سیلندر :4سیلندر خطی_تعداد سوپاپ:16سوپاپ_حجم موتور:1600cc _توان موتور:110اسب بخار در 5500RPM _
شتاب0تا100 :9.6 ثانیه_میانگین مصرف در 100کیلومتر:6.5 لیتر
موتور پارس elx:
تعدادسیلندر:4سیلندر خطی_تعداد سوپاپ:16 سوپاپ_حجم موتور:1800cc _توان موتور:110اسب بخار در6000RPM _
شتاب 0تا100: 11ثانیه_میانگین مصرف در 100 کیلومتر:9لیتر

خلاصه اکثر مردم ظاهر رو میبینن. 206 یک ماشینیه که در ظاهر تیپ ها همه یک شکل هستن. البته من شخصا به ظاهر نگاه میکنم چون به کلاس ماشین بیشتر اهمیت میدم. 206 الان دیگه خیلی فراوون شده و زیاد به چشم نمیاد. حالا من باز از نظر کلاس نمیدونم پژوپارس ELX بهتره یا سمند سورن
Tuesday 27 February 2007, 18:12
3
206از نظر کیفیت قطعات 4 خودرو با کیفیت ایران است
ماکسیما_مزدا 323_زانتیاو206 در شهریور امسال بهترین ماشین های با کیفیت اعلام شدن.
پارس elx در رطبه های پایین جدول قرار دارد .
متا سفانه خیلی از مردم ایران از خودرو به طور معمولی هم اطلاعات ندارند بیشتر مردم ایران فکر میکنند ماشینی که قیمتش بیشتر یا بزرگتر بهترین ماشین است که این طور نیست ماشین را باید از همه نظر از لاستیکش گرفته تا اون موتورش رو با هم مقایسه کرد .
به طور مثال 206 تیپ 5رو با پارس ELX یک مقایسه کوچیک میکنیم :
خیلی از مردم فکر میکنند که پارس elx یا اصلا همون پارس معمولیشم از 206 بهتر من ازشون سوال کردم که برای چی پارس از 206بهتر : جواب دادند خوب داداش elx گرونتر کلاسش بیشتر .
همین شد جوابشون آخه این که دلیل نمیشه .
پارس elx با حجم موتور 1800سی سی 110 اسب بخار قدرت میدهد ولی 206 با موتور 1600 سی سی 110 اسب بخار قدرت میدهد این نشان میده که طراحی موتور 206 خیلی بهتر از پارس با موتور زانتیا 1800 است.
زاویه ایرو دینامیک 206 بهتر از پارس است حتی 405 از پارس ایرودینامیکش بهتر.
به داخل این دو ماشین اگر نگاهی بی اندازید میبینید که این 2 ماشین چقدر یا بهتر بگیم نسل ها با هم تفاوت دارند
206دارای داشبوردی بسیار زیبا و جوان پسند است ولی 405 یا پارس که کاملا شبیه هم دیگر هستند چقدر زشت و قدیمی است.
از نظر امکاناتم که خودتون بیشتر از من میدوند که چقدر فرق دارند . حالا خودتون تسمیم بگیرید که کودومشون بهتر .
آیا شما از اون آدمایی هستید که ماشین رو از نظر کلاس مقایسه میکنید یا از نظر های دیگر
Wednesday 28 February 2007, 00:09 (آخرین ویرایش در این ارسال: Thursday 26 February 2015 12:08 ، توسط admin.)
4
البته اگه 206 و پارسELX اسپرت بشن، اون موقع 206 خیلی بیشتر به چشم میاد.
کلاسش هم بیشتر میشه

پژو پارس ELX:

اطلاعاتی در مورد 206 و تیپ های مختلف (2-3-5-6) :

ا ینم ماشینهای اسپورت,ساخت وطن :
Friday 11 April 2008, 15:59
5
Re:مزایای پژو 206 تیپ 5

Sunday 23 August 2009, 17:25 (آخرین ویرایش در این ارسال: Thursday 26 February 2015 12:11 ، توسط admin.)
6
نه دوست من.به هیچ وجه دنده اتوماتیک باعث شتاب بیشتر نمیشه چون دنده زمانی خود به خود عوض میشه که به ماشین فشار نیاد یعنی دور موتور قبل از خط قرمز باشه.اما برای شتب گرفتن در کورس گذاشتن باید دور موتور روی 7 هم بیاد.تو دنده یک به راحتی 206 باید 40 تا پر کنه اگه استارت خوبی داشته باشی.پرشیا که خودم دارم تو دنده 2 ،80 تا پر میکنه

چرا نشه دوست من؟؟میشه.اما باید صفحه کیلومترتو بیاری پایین و با کامپیوترش ور بری.من تا حالا این کار رو نکردم اما مطمئنم میشه.همونطور که کارخونه تنظیم کرده.ولی یه مشکل اساسی پیدا میکنی.همیشه مجبور میشی با شتاب حرکت کنی.یعنی دامنه تغییرات پدال گازت خیلی بالا میره و کنترلش شدید سخت میشه.یعنی میلیمتری بالا پایین کردن پدال گاز باعث گرفتن شتاب میشه.

مرسي از نظرت دوست عزيز بخشيد وقتم كمه و نميتونم كامل توضيح بدم اما لازم دونستم در مورد حرفاتون يه چند موردي رو بيان كنم.اميدوارم اين بحث ادامه داشته باشه تا بتونيم به طور تخصصي 206 رو با پرشيا مقايسه كنيم.

نقل قول :

من نميدونم ما ايراني جماعت چرا از اين پارس با اين كيفيته (با عرض پوزش) آشغالش دسبر نميداريم.

دوست گلم به هيچ وجه كيفيت پارس آشغال نيست.اتفاقا آليا‍‍ژي كه تو موتور پرشيا سر سيلندر ها و كارترش استفاده شده همون آلياژ موتور زانتياست.يا بهتره بگم آلياژ زانتيا از پارس كپي برداري شده.علاوه بر اين جنس بدنه پرشيا مقاوم تر از 206 ه (اين كه تابلو هست) و آلياژش به گونه اي به كار رفته كه رنگ كاملا با بدنه پرچ شده يعني اگه بخواي رو پرشيا با يه تيله خط بندازي خيلي رنگش سخت تر از 206 ميره.

نقل قول :

پارس دهه 1980 مقايسه كنيم .الان تقريبا 20 شركت خودرو سازي كه ايران گاري هم جزو اوناست دارن206 توليد ميكنن.
خود کشور فرانسه و كمپاني پژو الان هم كه الانه از206 دست بر نداشتن و دارن (206+) (206 پلاس) توليد ميكنن ضمنا 206 موفقترين خودرو طول تاريخ پژو هستش (ميتونيد به سايت پژو يه سري بزنيد و صحت گفته هاي من رو ببينيد)

بله دوست گلم 206 يك ماشين كاملا استاندارده و خيلي وسايل تميزي توش به كار رفته.هيچ شكي نيست اما دليل نداره يه ماشين استاندارد بتونه خواسته هاي منو براورده كنه.بزار با يه مثال برات توضيح بدم.چون شما تحصيل كرده هستي از دانشگاه مثال ميزنم.

""ميگن دانشگاه x رتبه 1 رو داره اما دانشگاه y رتبش 50 هست.اين يععني چي؟؟يعني اين كه دانشگاه x سرانه ورزشي.مساحت،كتابخونه،آزمايشگاه،خوابگاه و ....... بهتري نسبت به y داره.اين دليل نميشه كه همه چيز x بهتر از y باشه.مثلا Y اساتيد بهتري داره.حالا من ميخوام برم دانشگاه.اگه هدفم تحصيل باشه ميرم y و از كتابخونه و آزمايشگاه x استفاده ميكنم.اما اگه هدفم ورزش و راحتي در كنار تحصيل باشه خوب معلومه ميرم x.""

ماشين هم دقيقا همين جنبه روداره.اگه در كل يه ماشين خوب ميخواي شما ميري 206 ميگيري.اما اگه مزاياي خاصي ميخواي مثل سرعت،خوابيده بودن ماشين.جادار بودن،صندوق داشتن و يا اين كه سر پيچ بتوني گاز بدي ....... شما پرشيا رو انتخاب ميكني كه نفسش چندين برابر 206 هست(رسما اينطور نيست اما تجربه ميگه هست.خودت امتحان كن)پرشيا مزيتي كه داره اينه كه اگه سرپيچ يه نيش ترمز يزني با پاشنه پا گاز بدي و دنده عوض كني چپ نميكني اما اگه با 206 اينكار رو بكني قبلش بايد به جرثقيل زنگ بزني بياد ببرتت.جز اينكه كفش رو سرب بزاري كه از سرعتت شديد كم ميكنه.

دوستان اين نكات رانندگي كه گفتم فقط توي پيست امتحان كنيد يه وقت خدايي نكرده تو خيابون يا جاده 80 تا با دنده 2 پرنكنيد يا سر پيچ كلاچ نگيريد و گاز نديد كه اين كارا فقط مال يه مشت كله خر هست.

نقل قول :

و اما پارس قيمت اين خودرو با در نظر گرفتن موتور و امكاناتش خيلي خيلي گرونه و ايران خودرو با اين خودرو داره بزرگترين ستم رو ميكنه( مقصر هم خودمون هستيم.)

آقا قيمت همه ماشينا تو ايران ظلمه.نه تنها پارس.حرفتون متينه:-؟؟
Friday 04 September 2009, 11:56
7
سلام دوستان

من نميدونم ما ايراني جماعت چرا از اين پارس با اين كيفيته (با عرض پوزش) آشغالش دسبر نميداريم.

برام خيلي خنده داره كه 206 اونم تيپ 5 كه الان هم تو اروپا يه خودروي كاملا استاندارد هستش و تو هر خيابون اروپايي كه بريد يه 206 ميبينيد رو با
پارس دهه 1980 مقايسه كنيم .الان تقريبا 20 شركت خودرو سازي كه ايران گاري هم جزو اوناست دارن206 توليد ميكنن.

خود كشور فرانسه و كمپاني پژو الان هم كه الانه از206 دست بر نداشتن و دارن (206+) (206 پلاس) توليد ميكنن ضمنا 206 موفقترين خودرو طول تاريخ پژو
هستش (ميتونيد به سايت پژو يه سري بزنيد و صحت گفته هاي من رو ببينيد)

من خودم رشتم مكانيك هستش و دوست دارم براتون به عنوان فردي كه مدتها هم 206 تيپ 5 روندم و هم پارس از فني اين دو ماشين بگم ولي دوستان بالا اشاره
كردن و ديگه نيازي نيست .

به عنوان نمونه كولر اين دو ماشين رو مقايسه كنيم. فرض كنيد تو خيابون با سرعت معمولي 50 الي 80 ميريد . اگه كولر هر دو رو روشن كنيم : تو پارس دور
موتور يه دفعه به شدت پايين مياد و آدم يه جوري ميشه اما تو 206 اصلا عين خيالش نيست.

و اما پارس قيمت اين خودرو با در نظر گرفتن موتور و امكاناتش خيلي خيلي گرونه و ايران خودرو با اين خودرو داره بزرگترين ستم رو ميكنه( مقصر هم خودمون هستيم.)

مرسي. شرمنده كه سرتون رو درد آوردم (حرف دله چي ميشه كرد.)
Saturday 05 September 2009, 11:43
8
سلام.
دوست عزيز با احترام به نظرات شما بايد عرض كنم 206 رو با پارس در كل نميشه مقايسه كرد چون در كلاس هاي كاملا متفاوتي قرار دارن.مثلا ميتوني 206 رو با گل  يا جن2 مقايسه كني.  اگر هم بخوايم 206 رو با پارس مقايسه كنيم بايد از نظر فني و موتور مقايسه كني(كه منظورم اين بود.) نه جادار بودن يا ايمني و ...
خوب معلوم براي يه خانواده 4 نفري مثل خود ما 206 تو مسافرت جواب نميده و با پارس مسافرت ميكنيم.
و اينكه 206 تو پيچ ها جواب نميده بله تا حدودي حرف شما رو قبول دارم ولي ما داريم در مورد 206 تيپ 5 صحبت ميكنيكم كهEBD داره و هندلينگش به مراتب بهتر از تيپ هاي 2 و 3 هستش حالا ABS  و airbag به كنار كه تو پارس به صورتoption ارايه ميشه.
و اما در مورد قيمتها بازم ميگم قيمت پارس نسبت به ماشينهاي ديگه اصلا منصفانه نيست.
Saturday 05 September 2009, 12:21 (آخرین ویرایش در این ارسال: Thursday 26 February 2015 12:12 ، توسط admin.)
9
این بحث خانواده پژو ها همیشه داغ بوده و هست
صرف نظر از اینکه کلا استاندارد در ماشین های ساخت ایران خودرو یا وجود ندارد و یا از نوع ایرانی اش مهیا است البته به جز 206 تیپ 5 و تیپ 6 تمام محصولات ایران خوردو از لحاظ امکانات و کارایی در حد صفر است
حالا دیگه کاری نداریم که چه بر سر ما اومده که خودروی دم دستی و شهری فرانسه داره تو ایران جولان میده
در کل 206 بدون صندوق است و به درد خانواده های معمول ایرانی نمیخوره و همچنین در سر پیچ ها تعادل خوبی نداره ولی در کل نسبت به بقیه محصولات ایران خودرو پادشاهی میکنه
مزایای فنی و ظاهری اون رو دیگران هم گفتند ولی پیزی که من مستقیما باهاش برخورد کردم شاید بتونه کمک کنه برای کسی که بخواد این نوع خودرو را بخره
شخصا تا الان 105 هزار کیلومتر باهاش کار کردم وکلا 5 بار روغن عوض کردم در عرض 4 سال و حتی یک بار هم نه به نمایندگی رفتم و نه تعمیرگاه
قطعات عالی و همچنین مونتاژ خوب باعث شده این کیفیت را داشته باشه
2 ساله که میخوام عوضش کنم چون از سال 86 فکر میکردم دیگه به این خوبی نمیمونه ولی همچنان داره رو کم میکنه و کماکان در همه مسافراتها بدون حتی نگاه کردن اب و روغن و بدون کوچکترین بازرسی بسیار عالی جواب میده و صدا از تنش در نمیاد
خوب چنین چیزی در خودروهای ساخت ایران کاملا بعیده و فقط بنز المان و برخی خودروهای ژاپنی اینجوری بودند و هستند
پس از لحاظ کیفیت و فنی با دیگر محصولات ایرانی قیاس نادرستی است
البته لازمه تاکید کنم این کیفیت در همین 2 مدل تیپ 5 و تیپ 6 ( مخصوصا این مدل که به دلیل برخورداری از گیربکس اتوماتیک استهلاک موتور بسیار پایین است) و سال ساخت زیر 84 میتوانید پیدا کنید و خود نمایندگی در پاسخ به اصرار من برای تعویض با یک صفر دیگه از همین تیپ 6 ، با قاطعیت میگفت دیگه خواب این قطعات و مونتاژ را در مدلهای پس از 84 ببینید

تیپ 2 که 90 درصد خودروهای 206 ایران از این مدل هستند به هیچ عنوان قابل مقایسه با دو مدل 5 و 6 نیست
تیپ 3 هم بد نیست ولی بازهم خیلی از دستکاری هاش از همون تکنیکهای من دراوردی ایران است

شاید از بیرون شما تفاوتی را بین تیپ 2 و تیپ های 5 و 6 نبینید ولی به جرات میشه گفت که در درون ماشین و مخصوصا موتور و قسمتهای فنی ، هیچ قطعه ای مشابه ندارند و کاملا فرق میکند

در هر صورت در خرید تیپ 5 و خصوصا تیپ 6 شاید هنوزم نسبت به دیگر خودرویهای هم قیمت خود در ایران ،تکنولوژی بهتری را بتوانید استفاده کنید
توصیه میکنم اختلاف حدود 6 میلیونی ان را نسبت به تیپ 2 تحمل کنید چون پشیمون نمیشید ، همین اواخر هم شنیدم ارزون تر شده و میشه با 19 میلیون از نمایندگی تحویل فوری گرفت

امضاء سربلند باد ایران همیشه سرافراز
Thursday 01 July 2010, 23:14
10

من هم با این دوست عزیز موافقم اما یه جا شنیدم که میگن اولا بنزین های ایران با 206 تیپ 5 سازگاری نداره و ثانیا گیربکسش بعد از مدتی کار زوزه می کشه چون خودم می خوام 206 بگیرم اگه نظراتتون رو بدید ممنون می شم لازم به ذکره که من خودم 405 88 دارم که اصلا از دستش راضی نیستم

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

زمان کنونی: Tuesday 07 July 2015, 00:29

X 20 درصد تخفیف
آموزش روشهای علمی افزایش قد
X 20 درصد تخفیف
چاقو کارتی Sin Clair