جنجال شکایت پدر یکی از مهمانان برنامه «ماه عسل» !
sana مرد تنها 18 315
تصاویر طراحی ناخن با میوه های تابستانی
sana elina 20 550
ست کردن لاک ناخن با لباس
elina elina 7 683
گالری مدل های آرایش مو و صورت عروس
afsaneh elina 188 27193
بعضی هـا . .
گلایه ارابه شب 192 7512
آموزش سایه زدن چشم مرحله به مرحله
elina elina 241 39808
آموزش طراحی ناخن (1)
elina elina 41 954
مدل کیف های زنانه
moonlover elina 102 4555
مدل آرایش چشم
mina elina 261 13182
آموزش شینیون مو
elina elina 168 24507
اموزش مرحله به مرحله انواع بافت مو
elina elina 80 54637
مدل طراحی ناخن
ashna elina 143 12203
جواب نفر قبلی رو بده از نفر بعدی سوال کن ! (26)
helia ایلیا41 932 7686
اسمی که نفر قبلی گفته تو فامیلاتون هست؟
false love ایلیا41 756 4491
گفتگوی آزاد
admin amirhossein 1200 10015
تنهایی یعنی....
دایی جان ایلیا41 171 4060
دیالوگهای فراموش نشدنی
dusky elina 416 13498
♥♥یه جمله برای مخاطب خاصت بنویس♥♥
mohammad.r ایلیا41 769 17777
اگه دم آخر بتونی یه جمله به عزرائیل بگی چی میگی ؟
payam cowboy ایلیا41 18 669
اگه بتونی یکی از اعضای آواكسى رو از نزدیک ببینی دوست داری کی باشه؟
llvllonah ایلیا41 270 7448
الآن داری چه آهنگی گوش میدی؟ (2)
payam cowboy ایلیا41 724 17882
دوست داری نفر قبلیتو کجا ببینی؟
helia ایلیا41 13 131
الان داری چی میخوری ؟!
mr.Pedram ایلیا41 482 13403
کاش می شد...
fatemeh1375 elina 446 10370
حرف های تکراری ما
moonlover elina 314 8347
الان بیشتر از همه دلت واسه کی تنگ شده؟
فردین one ایلیا41 245 3327
دل...
گلایه ایلیا41 86 2109
اگه بخوای ی جمله کف دستت بنویسی ک هیچوقت پاک نشه چی مینویسی.....؟!
مونا ایلیا41 35 1247
بیا بگو همین الان چی دلت میخواد؟؟ (2)
saye ایلیا41 831 8432
همین الان تو چه فکری هستی؟(10)
مونا ایلیا41 779 6626
نظرتو راجع به امضای نفر قبلیت بگو.... ( 1 )
sana ایلیا41 375 7481
اگه نفر قبلیت بگه دیگه آواکس نمیام چه احساسی پیدا میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
غزل بانو ایلیا41 640 6468
اگه نفر قبلیتو تو کلانتری ببینی فکر میکنی واسه چی گرفتنش؟؟؟
melody07 ایلیا41 964 12006
تو فامیلاتون بیشتر با کی رفت و امد میکنید؟!
مونیکا...h دخترمشرقى 12 101
منظره هایی از بدن
romisa moonlover 4 118
دارم ،ندارم؟
kianoosh ایلیا41 719 10567
رنگ زندگی از دیدگاه شما
sana ایلیا41 116 2076
دانلودکتابهای نویسندگان برنده نوبل ادبیات
tttaji tttaji 28 1729
آغا خجالت نداریم اصلا همه جواب بدن؟؟
false love ایلیا41 62 834
گالری عکس آواکس نت
for _girl elina 505 13387

چگونه از درس خواندن نتيجه بهتري بگيريم ؟زمان کنونی: Wednesday 30 July 2014, 07:28
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hooman master
آخرین ارسال: *مهسا*
پاسخ: 5
بازدید: 1031
Thursday 22 November 2007, 15:45
1
چگونه از درس خواندن نتيجه بهتري بگيريم ؟
چگونه از درس خواندن نتيجه بهتري بگيريم ؟
نكاتي براي دستيابي به نتيجه دلخواه در امتحانات، ارائه روش هايي بسيار ساده در بالا بردن سرعت يادگيري، حفظ كردن و مطالعه.

در فواصل زماني كوتاه اما پيوسته درس بخوانيد
آمار نشان داده كه ذهن انسان در زمان هاي كوتاه و مكرر بسيار متمركزتر از زمان هاي طولاني عمل مي كند. بنابراين حتي اگر فقط ده دقيقه براي درس خواندن فرصت داريد، آن را به فواصل زماني كوتاهتر تقسيم كنيد. همچنين بهتر است پس از هر ده دقيقه درس خواندن به خودتان استراحت بدهيد.

از آنجا كه مغز انسان به منظور "ساخت پروتئين" و تجديد نيرو به زمان نيازمند است، اين روش كارايي بسياري دارد. زمان استراحت به مغز فرصت جذب آموخته ها را مي دهد، در مقابل درس خواندن براي مدت زمان طولاني نه تنها كسالت آور است، بلكه باعث خستگي، ايجاد استرس و گيج شدن مي شود، در نتيجه قدرت يادگيري را كاهش مي دهد.

با خيالي آسوده استراحت كنيد
اگر زمان شما اجازه مي دهد به منظور تجديد قوا، يك روز كامل را به استراحت بگذرانيد. با اين كار ممكن است احساس عذاب وجدان كنيد و مرتبا با خود بگوئيد : "بايد امروز را هم درس مي خواندم" و زمان گرانبهايي را كه به استراحت تخصيص داده ايد، با استرس سپري كنيد. اما همانطور كه در بالا اشاره شد، فراموش نكنيد كه در حالت استرس مغز اطلاعات جديد را جذب نمي كند. يك روز را به فراغت بگذرانيد و احساس بدي از درس نخواندن خود نداشته باشيد.

وضعيت جسمي خود را در نظر بگيريد
در زمان هايي كه خسته، عصباني ، حواس پرت و شتاب زده هستيد درس نخوانيد. زماني كه مغز انسان در حالت آرامش است، مانند يك اسفنج اطلاعات را جذب مي كند، برعكس زماني كه استرس داريد، تلاش شما براي يادگيري بي فايده است، زيرا در چنين حالتي مغز اطلاعات را دفع مي كند. هيچگاه در زماني كه فكر شما به چيزهاي ديگري مشغول است، خود را مجبور به درس خواندن و يادگيري نكنيد، اين كار چيزي جز اتلاف وقت نيست.

درس ها را در همان روز مرور كنيد
زماني كه چيز جديدي ياد مي گيريد، سعي كنيد در همان روز نكات مهمش را دوره كنيد. با گذشت چند روز، براي يادآوري آن مطالب به تلاش بيشتري نياز خواهيد داشت. به هر حال يك مرور سريع در انتهاي روز، باعث ماندگاري بيشتر در مغز و يادآوري آسانتر مطالب خواهد بود.

مرحله به مرحله پيش برويد
ممكن است باور نداشته باشيد كه هميشه از كل به جزء و از بزرگ به كوچك رسيدن ، روش كارايي در امر يادگيري در سنين مختلف است. در زمان درس خواندن ابتدا سعي كنيد يك درك كلي از مطلب داشته باشيد سپس وارد جزئيات شويد، با اين روش امكان موفقيت شما بيشتر مي شود.

محيطي مناسب براي درس خواندن فراهم كنيد
هميشه فراهم كردن محيط مناسب براي درس خواندن را در اولويت اول قرار دهيد. به طور مثال اگر به سكوت احتياج داريد، تمام سعي تان را براي ايجاد يك مكان دور از سر و صدا براي موفقيت در درس خواندن ، به كار بگيريد.

ميزان خستگي مغزتان را در نظر داشته باشيد
كاملا طبيعي است كه گاهي مغز انسان در اثر خستگي، مطالب را فراموش مي كند، اين امر هرگز بدان معنا نيست كه شما آدم كودني هستيد، به جاي عصباني شدن، سعي كنيد چنين حالتي را پيش بيني كنيد و با آن كنار بياييد.

تصور كنيد كه مغز شما لايه هاي اطلاعات را به ترتيب روي هم مي چيند، با قرار گرفتن اطلاعات جديد در سطوح بالا، اطلاعات لايه هاي پايين تر كهنه شده و به آساني قابل دسترس نخواهند بود، بنابراين به فراخواني شما ديرتر جواب مي دهند، مرور كردن تنها روش جلوگيري از چنين پيشامدي است.

با برنامه ريزي مناسب، درس خواندن را به عادت تبديل كنيد
عموما اگر ساعات مشخصي از روز را براي درس خواندن برنامه ريزي كنيد، خيلي زود به آن عادت خواهيد كرد. بدون تخصيص ساعات مشخصي از روز، ممكن است هيچگاه وقت درس خواندن پيش نيايد. يك روش مناسب براي اين كار يادداشت كردن زمان در دفتر روزانه است، درست مثل اينكه از پزشك وقت گرفته ايد، مثلا در دفتر يادداشت خود بنويسيد : " 2 تا 4 بعد از ظهر– درس خواندن "

هدف داشته باشيد
يكي از دلايل اصلي كه باعث مي شود افراد به اهداف خود نرسند اين است كه معمولا آنها را دست نيافتني مي پندارند. در صورتي كه با برنامه ريزي و مديريت صحييح مي توان به كليه اهداف خود دست يافت.

كافي است سعي كنيد فرق بين اهداف كوتاه مدت و بلند مدت خود را دريابيد، اهداف بلند مدت را مانند يك رويا در ذهن بپرورانيد و نگه داريد، در عين حال فعاليت هاي روزانه زندگي را به اهداف كوتاه مدت اختصاص دهيد.

نااميدي دشمن يادگيري است
افرادي كه دائما خود را به دليل كندي در يادگيري سرزنش مي كنند، حتي اگر پيشرفتي مناسب و قوه يادگيري بالايي داشته باشند، همواره در استرس به سر مي برند. در مقابل افرادي كه به خود و سرعت يادگيري شان اطمينان دارند، حتي اگر از هوش و استعداد كمتري نسبت به گروه قبل برخوردار باشند، نتيجه كارشان بهتر است، زيرا اين افراد انرژي خود را صرف نگراني و حساسيت هاي بي مورد نكرده ، آهسته و پيوسته پيش مي روند.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Monday 31 December 2007, 10:32
2
Re:چگونه از درس خواندن نتيجه بهتري بگيريم ؟
مرسي واقعه با اين مقاله نياز داشتم.
Monday 31 December 2007, 11:48
3
RE: چگونه از درس خواندن نتيجه بهتري بگيريم ؟

ممنون واقعاً به این مقاله احتیاج داشتم مخصوصاً الان که فصل امتحاناست

Saturday 19 January 2008, 05:02
4

درسته که تمام راه های روانشناسی عمل های موثری هستند . اما بهترین روانشناس برای هر شخصی خود او هست .

من به هیچ روشی پای بد نشدم تا اراده نکردم . راستش من تا سوم راهنمایی معدلم 20 بود و در مدارس خوب شیراز درس رو ادامه می دادم . واسه ی دبیرستان هم به خرسندیان رفتم . افت من به دلایلی از سال دوم شروع شد به دلایلی . نهایت اهمیت من به درس فقط این بود که شب امتحان به اندازه ی 10 نمره بخونم تا تجدیدی نیارم . بیشتر زنگ ها رو توی حیاط مدرسه بسکتبال بازی می کردم .

ضربه ی بدی خورده بودم . اما بهترین استاد من که مثل پدر دوستش دارم و دبیر فیزیک سال سوم من بود و همینطور مشاور تحصیلی که در مدرسه از وضعم خبر دار شده بود ، منو به خودم آوردن . به هر حال از گرفتاری بزرگ رها شدم و دوباره درسو رو با کلی عقب افتادگی و مشکل از سر گرفتم .

توی تمام این مراحل برگشت من ، نه راه های روانشناسی و نه عملکرد های روز و ... هیچ کدوم کمکی به من نکردن . فقط خواستن و اراده بود که منو به جلو می برد .

بهتون قول می دم این دو رو در هر راهی که قرار بدید ، پیروز می شید .

->> Angel <<-

Friday 08 November 2013, 13:01
5
عاشق این قسمتش شدم ک گفته یک روز را ب استراحت بگذرانید وعذاب وجدان هم نداشته باشد4
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارزش یک بار خواندن.... fereshte26 2 174 Monday 07 February 2011 00:25
آخرین ارسال: moonlover
  روش های درس خواندن پسر ها و دختر ه aria 5 267 Thursday 23 April 2009 18:08
آخرین ارسال: youne30
  آموزش خواندن فکر دیگران saeed.z 0 132 Tuesday 10 June 2008 22:56
آخرین ارسال: saeed.z

پرش به انجمن:

زمان کنونی: Wednesday 30 July 2014, 07:28