جواب نفر قبلی رو بده و از نفر بعدی سوال کن (34)
گلایه sara2014 701 6062
اگه نفر قبلی تو بغلت بیفته چی کار میکنی؟ ( 1 )
sana sara2014 205 5908
مدل کفش عروس رنگ قرمز
eshgh866 گلایه 23 123
گفتگوی آزاد
admin شقایق جون 2606 25811
گزیده ای از یک کتاب
mohsenshiri1388 mohsenshiri1388 893 15201
قرار دادن عکس در گوگل ارث
dusky عبدالله کوهساری 1 1080
کاربران تازه وارد، برای اشنایی با اعضای دیگر وارد شوید
moonlover عبدالله کوهساری 427 20631
بازیگران ایرانی در کنار همسرانشان
گلایه گلایه 26 415
✘تیــــــــــــــکه های خـــــــــــــــاص✘
elina elina 245 1652
دلتون واسه کدوم آواکسی تنگ شده ؟
پسر شیطون omidkarimi 835 32054
همین الان تو چه فکری هستی؟ (14)
misha liliyan 740 8221
تکس گرافی
rahim elina 442 18072
پاتوق مــن و این چند نفر
گلایه afsaneh 694 9092
بازی با کلمات( یک نقطه)
eshgh866 بی هم نفس 884 10066
دارم ندارم (2)
گلایه بی هم نفس 531 3274
عاشقانه ها...
daaviid afsaneh 121 5285
هستی یا نیستی (12) ؟
eshgh866 بی هم نفس 29 176
اسمی که نفر قبلی گفته تو فامیلاتون هست؟ (2)
مونا mohi2000 796 10776
مشاعره (9)
moonlover afsaneh 64 682
.. خر است
گلایه گلایه 112 4747
بازی با کلمات (بی نقطه) (3)
moonlover misha 453 3826
واس مخاطب خاص
گلایه گلایه 49 1246
من امشب
ali.gh misha 779 28862
مدل کلاه و شال گردن دخترانه
sina misha 112 29108
بهترین ماسک برای روشن تر شدن پوست صورت
misha misha 0 27
خندونک
ayda-81 علی7 225 2228
مدل لباس و کلاه بچگانه
saye misha 16 1261
غیبت ممنوع
khashaiar گلایه 508 23271
آموزش بافت دستکش های بدون انگشت برای زمستان+عکس
misha misha 0 26
فال روزانه
aria misha 500 24732
احادیث و روایات دینی به همراه عکس
علی7 علی7 192 1166
دوستت دارم.
ice box mohi2000 47 1891
اگه نفر قبليت بهت بگه دوست دارم تو جوابشو چی میدی؟ (1)
payam cowboy mohi2000 282 11088
جديد ترين نسخه کانتر استريک مخصوص بازي آنلاين
mr.sajad amirreza jalali 3 649
بازی سرگرم کننده The Sims Medival برای سونی اریکسون
admin امیررضاجان خوب 1 147
بازی جدید و زیبای Left 2 Die 3D برای گوشی موبایل
afsaneh امیررضاجان خوب 1 119
مسی برترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا شد + عکس
sana omidkarimi 3 59
مدل کارت های عروسی
mina eshgh866 67 14602
توپ طلا "سیاسی" است
sana sana 0 30
اگه نفر قبلیت بگه دوست دارم چی کار میکنی ؟!!
user mohi2000 691 19958

تشخيص تفاوت ميان عشق و شهوتزمان کنونی: Thursday 27 November 2014, 11:31
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: فرزان فرزانه، 1 مهمان
نویسنده: sama
آخرین ارسال: kohsar
پاسخ: 38
بازدید: 6586
Saturday 17 April 2010, 00:53
1
تشخيص تفاوت ميان عشق و شهوت

تشخيص تفاوت ميان عشق و شهوت

عشق و شهوت به عنوان دو مقوله نسبتاً مشابه به شمار مي روند. شهوت صرفاً يک امر طبيعي و ذاتي به شمار مي رود که براي جذب جنس مخالف به يکديگر در وجود انسان ها قرار داده شده است. مي توان گفت که بدون وجود شهوت انتظار نمي رود که هيچ گونه عشق و يا محبتي ميان زن و مرد شکوفا گردد.

شکي نيست که اين حس در تمام افراد وجود دارد و تنها راهي است که مي تواند به جدايي ميان جنس مونث و مذکر پل بزند.

از سوي ديگر يکي از فاکتورهايي که وجود آدمي را شريف و اصيل مي سازد، عشق است. عشق يکي از عالي ترين صفات انساني که به واسطه آن افراد سعي مي کنند "بهتر" باشند. انسان ها شايد تنها به دليل شهوتراني و زياده خواهي با يکديگر درگيري ايجاد مي کنند؛ اما براي تشکيل خانواده و زندگي مشترک تنها يک دليل وجود دارد و آن هم چيزي نيست جز عشق.

• عاشق شهوتراني بودن

براي مردان، شهوت يک تجربه کاملاً ذهني است. سيلي از تستسترون در رگ هاي آنها جاري مي شود و ديگر چيزي را نمي بينند. همانند عشق، شهوت نيز آنها را کور مي کند. به همين دليل است که معمولاً در روابط - به ويژه اگر در ابتداي راه قرار گرفته باشيد - گفتن اين مطلب که طرف عاشق شماست و يا اينکه احساساتش تنها از روي شهوت هستند، اندکي دشوار مي نمايد. آقايون خيلي سخت مي توانند تشخيص دهند که آيا واقعاً عاشق طرف مقابل هستند و يا او را صرفاً به مانند خيالي آتشيني مي بينند که هر موقع از جلوي آنها رد مي شود، جوشش کوره درونشان شديد تر ميشود.

دليل امر فوق الذکر اين است که آقايون اين توانايي را دارند که خيلي پيش از اينکه با يک خانم ارتباط عاطفي برقرار کنند، به سادگي مي توانند با او وارد رابطه جنسي شوند. هورمون هايي که در بدن آنها ترشح مي شود باعث مي شود که تصور کنند عاشق شده اند.

به هر حال مشکل اساسي اينجاست که هم عشق و هم شهوت هر دو مي توانند آقايون را خلع سلاح کرده و آنها را به شدت آسيب پذير نمايند. بدين ترتيب آنها به راحتي اراده و قدرت خود را از دست مي دهند و تنها براي تجربه سکس، خود را مسخ جنس مخالف مي کنند.

همچنين بايد اضافه کرد که شهوت سبب مي شود تا آقايون تنها از روي احساساتي که در آلت تناسلي آنها ايجاد مي شود، تصميم گيري نمايند و عقل و منطق را به دست باد بسپارند. زمانيکه حس شهوت بر يک مرد غلبه کند، اصلاً اهميت نمي دهد که آيا او و شريکش مشترکاتي دارند يا خير؛ او اهميتي نمي دهد که طرف مقابل اهل کجاست و به کجا ميرود ؛ تمام حواسش را بر روي پيدا کردن راهي براي رسيدن به دست نيافته هاي خانم متمرکز مي کند. اگر شريک او نيز تنها از روي شهوت با او ارتباط برقرار کرده باشد، از اين فرصت سوء استفاده خواهد کرد. اما اگر هر دوي آنها عاشق يکديگر باشند، اين رابطه جنسي مي تواند منجر به محکم تر شدن رابطه آنها شود.

• آيا شهوت است يا چيز ديگري است؟

چگونه مي توانيد تفاوت ميان عشق و شهوت را تشخيص دهيد؟ در اين قسمت نکاتي را برايتان ذکر کرده ايم که به واسطه آن بتوانيد ميان اين دو مقوله تميز قائل شويد.

شهوت است اگر:

- فقط به ظاهر و اندام او توجه داشته باشيد

حتي قبل از اينکه اسم او را پرسيده باشيد، در حال خيال بافي هستيد که او بدون لباس چگونه است. يااينکه اگر با او رابطه جنسي برقرار کنيد چه احساسي به شما دست خواهد داد.

- اهميت نمي دهيد که او چه مي گويد

هميشه در حال بهانه آوردن هستيد تا به نحوي قرارهاي ملاقات خود را با کنسل کنيد، مگر اينکه اين قرار منجر به قراري رابطه جنسي شود. اگر از شما بخواهد تا کاري برايش انجام دهيد، بهانه مي آوريد و مي گوييد بيش از اندازه سرتان شلوغ است. اما اگر در کنار شما باشد و با او سکس نداشته باشيد اين امر ناراحتتان مي کند و در ذهن خود، خودتان را در حال برقراري رابطه جنسي با خانم هاي ديگري تجسم مي کنيد.

- فقط مي خواهيد براي سکس او را ببينيد

برايتان اهميتي ندارد که به هيچ وجه با او تماس تلفني نداشته باشيد. از اين گذشته اصلاً برايتان مهم نيست که جواب زنگ تلفن او را فوراً بدهيد و حتي اگر براي چندين روز هم با او صحبت نکنيد، مشکلي نخواهيد داشت و ترجيح مي دهيد هر موقع که دو مرتبه از نظر جنسي تحريک شديد او را ملاقات کنيد.

- براي شهوتراني با او تماس مي گيريد

پس از اينکه همراه دوستانتان تعطيلات خوبي را پشت سر گذاشتيد، يکمرتبه ياد او مي کنيد و با او تماس مي گيريد تا در کنار هم نوشيدني ميل کنيد.

- بعد از سکس او را ترک مي کنيد

پس از اين اينکه کارتان تمام شد، به دنبال ساده ترين راهي مي گرديد که بتوانيد محل را تر ک کنيد. هيچ نوازشي وجود ندارد، صبح زود برايش صبحانه تهيه نمي کنيد، فقط خيلي راحت مي گوييد: "من بايد بروم"

اين عشق است، عزيزم عشق است اگر :

- کششي بين شما وجود داشته باشد

براي مدتهاي طولاني با هم صحبت مي کنيد و هر ساعت مانند يک دقيقه برايتان ميگذرد. گاهي اوقات آنقدر غرق در حرف زدن مي شويد که متوجه گذشت زمان نميشويد.

- احساس مي کنيد او زيباست

حتي اگر او را بدون هيچ گونه آرايش، در حاليکه موهايش را پشت سرش بسته و مشغول تميز کردن دست شويي است، ببينيد باز هم تصور مي کنيد که در نظرتان زيباست.

- دوست داريد وقت بيشتري را با او صرف کنيد

تنها چيزي که مي خواهيد اين است که با او باشيد، چه سکس داشته باشيد چه نداشته باشيد. حتي اگر به شما بگويد که براي برقراري رابطه جنسي نياز به سپري شدن مدت زمان بيشتري است، باز هم اهميتي نمي دهيد و قبول مي کنيد.

- آينده خود را با او تجسم مي کنيد

حس غريبي در شما ايجاد مي شود و فکر مي کنيد که بدون وجود او قادر به ادامه زندگي نخواهيد بود. به خانواده و دوستان خود اطلاع مي دهيد که قصد ازدواج با او را داريد و خودتان نيز به تشکيل خانواده با او فکر مي کنيد.

- او را به خانواده خود معرفي مي کنيد

اين موضوع که خانواده تان او رابپذيرد، برايتان اهميت پيدا مي کند و ترجيح مي دهيد که با تمام اطرافيانتان ارتباط مناسبي برقرار کند.

- او را در تمام برنامه هاي خود شريک مي دانيد

چه با دوستان مذکر خود بيرون برويد و چه حيوان خانگي خود را براي قدم زدن به پارک ببريد، در همه حال دوست داريد که او در کنارتان باشد. حتي اگر او آنجا هم نباشد، باز يادش از ذهنتان بيرون نميرود و به دنبال فرصتي مي گرديد تا يک تلفن کوتاه به او بزنيد و بگوييد: "دلم برايت تنگ شده". البته حتماً لازم نيست که دوستانتان متوجه شوند شما يک چنين کاري انجام داده ايد.

- رمانتيک تر مي شويد

يک مرتبه مي بينيد که به گوش دادن به موسيقي هاي عاشقانه و آرام تمايل بيشتري پيدا کرده ايد. براي او گل و يادداشت هاي عاشقانه مي فرستيد و ترتيب صرف غذاهاي رمانتيک در نور شمع را مي دهيد.

- هميشه طرف او را مي گيريد

هر زمان که کسي در مورد او انتقاد ميکند، شما سريعاً اقدام به دفاع از او مي کنيد. در مجامع عمومي هميشه خود را موافق با نظريات او نشان مي دهيد، حتي اگر در پشت درهاي بسته با او مخالف باشيد.

- او باعث مي شود انسان بهتري باشيد

او شما را به چالش وا ميدارد و تشويقتان مي کند. با ديدن او شاد مي شويد و حاضريد براي خوشحال کردنش هر کاري که از دستتان بر مي آيد را انجام دهيد.

• دوست داشتن شهوت

شهوت براي مدت کوتاهي شما را سرگرم مي کند. اما عشق مربوط به مدت زمان بسيار طولاني مي شود. هر چند گاهي امکان دارد که اين دو مقوله در جاي يکديگر قرار بگيرند، اما بايد با توجه کامل، تفاوت ميان آنها را تشخيص دهيد. بايد ببينيد که خودتان از زندگي چه مي خواهيد، همه چيز به شما بستگي دارد .

امضاء از تو بگذشتم و بگذاشتمت با دگران / رفتم از کوی تو لیکن عقب سرنگران

ما گذشتیم و گذشت آنچه تو با ما کردی / تو بمان و دگران وای به حال دگران
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Tuesday 11 May 2010, 21:33
2
RE: تشخيص تفاوت ميان عشق و شهوت
آری آری سخن عشق نشانی دارد ......ار متن ارزشمندتان سپاسگذارم.
Sunday 15 August 2010, 06:38
3
دوستمون تفاوت ميان عشق و شهوت را طوري توضيح دادند كه دقيقا" مشخص نميباشد از ديد دخترها ميباشد يا از ديد پسرها . چون در بيشتر جاها از ديد دخترها توضيح دادند و در بعضي جاها از ديد پسرها . بنظر من اگر از ديد يك طرف ( چه دختر و چه پسر ) بود كمي بهتر و قابل بحث ميشد در هر صورت اصلا" مفهوم عشق از ديد نويسنده اين متن چيست ؟ لطفا" در صورت تمايل در اين خصوص بحث كنند فكر ميكنم بد نباشد يا تاپيك جداگانه باز كنند .
Saturday 28 August 2010, 09:08
4
اکثر دخترا تو یه رابطه دونبال عشقشن اما پسرا دونبال شهوتو هوسن.
تشخیص اینا هم خیلی سخت چون ممکنن اونی که 6 سال تمام عشقتو پاش گذاشته باشی و یه رابطه ی احساس عالی باهاش داشته باشی یهو چیزی ازت بخواد که مجبور بشی تمام این 6 سالو زیر پاهات له کنی و بری!!!

امضاء
خیال نکن اگر برای کسی تمام شدی،امیدی هست!
خورشید.از آن جا که غروب می کند،طلوع نمی کند!
Tuesday 07 September 2010, 02:35 (آخرین ویرایش در این ارسال: Tuesday 07 September 2010 02:36 ، توسط silveria.)
5
مقایسه ی جالبی بود . یه بیت شعر از بابا طاهره که میگه : زدست دیده و دل هر دو فریاد/هر آن چه دیده بیند دل کند یاد/بسازم خنجری نیشش زفولاد/زنم بر دیده تا دل گردد آزاد.
حالا قضاوت با شماست که اثرات چنین نگاهی باعث بروز عشق میشه یا شهوت؟
Thursday 04 November 2010, 08:34
6
ای ول خیلی باهال بود مطالبتون
چقدر بده طرفت بخاطر رابطه جنسی باهات باشه و تو خبر نداشته باشی و فکر کنی عاشقت شده و دوستداره
Sunday 09 January 2011, 17:14
7
اگه اینا همه شهوته پس عشق چیه؟؟یعنی عشقی وجود نداره؟؟؟

نمیگم همه اشتباهه بعضی از موا رد ذکر شده بجا و کاملا درسته.

یه عزیزی گفت پسرا فقط دنبال لذتهاشونن بهم برخورد.

منو جی افم الان 4 سال باهم دوستیم ولی من حتی یذره همبه فکر لذت ها و این چیزا نبودم..
Monday 07 March 2011, 22:16
8
البته حرص و آز جنسی اگه طبعا با برنامه ریزی متشرع باشه نمیشه اسم شهوت روش گذاشت اما عشق به معنای اخص خودش در قالبی والاتر از شهوت و آز جنسی صرف هستش به نظر من ، عشق تو همه شئونات یک زندگی دونفره تاثیر خودش رو میذاره و سازنده اس اما شهوت صرف اینگونه نیست ...

امضاء راستی ، شاهرگ احساسم را نزده باشی !
بند نمی آید " دوست داشتنت:

Tuesday 08 March 2011, 12:22
9
....

امضاء از تو بگذشتم و بگذاشتمت با دگران / رفتم از کوی تو لیکن عقب سرنگران

ما گذشتیم و گذشت آنچه تو با ما کردی / تو بمان و دگران وای به حال دگران
Wednesday 09 March 2011, 11:32
10
عشق و شهوت امیزه ایست از هم و با نوشتن نمیشه توصیفش کرد همونطور که من فکر میکردم میشه همه چی با نوشتن اگاهی داد و لی (ای کاش ای کاش عشق هم مانند شهوت بود برای من/تا بتونم فراموش کنم عزیز دلم)           :(
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت زوج‌های جوان و زوج‌های پیر afsaneh 0 208 Monday 08 July 2013 14:30
آخرین ارسال: afsaneh
  چگونه با تفاوت های مذهبی در ازدواج کنار بیاییم ؟ sama 0 265 Friday 31 August 2012 17:46
آخرین ارسال: sama
  چرا تفاوت سنى زیاد بد است؟ sana 0 278 Tuesday 17 July 2012 21:30
آخرین ارسال: sana
  تفاوت های زنان و مردان saeed.z 0 191 Thursday 07 June 2012 11:57
آخرین ارسال: saeed.z
  تفاوت های زندگی مشترک با دوستی های عاشقانه moonlover 2 344 Thursday 11 August 2011 12:51
آخرین ارسال: hny!

پرش به انجمن:

زمان کنونی: Thursday 27 November 2014, 11:31

X پیشنهاد ویژه بهار
ست ویژه سارافون و گردنبد به قیمت باور نکردنی 39 هزار تومان
X فروش ویژه
کیف تبلت اسپیکر دار